Blog

Kvalitní informace ze světa projektového řízení a profesního rozvoje. Tipy a rady pro každodenní praxi, fundované studie, rozhovory s úspěšnými projektovými manažery a další užitečný obsah pro Váš růst.

IPMA CZ zvládá certifikace plně on-line,, včetně testování měkkých dovedností

Jako první na světě zvládla IPMA Česká republika převést do on-line prostředí celou certifikační zkoušku včetně simulačního workshopu, který prověřuje měkké dovednosti kandidátů. Od 1. října 2020 si tak uchazeči o certifikaci mohou vybrat mezi on-site a on-line variantou celé zkoušky.

12. 10. 2020 · Jiří Krátký

Číst článek

Projekťáci po krizi

Krize představuje problém i příležitost. Co si vyberete?

24. 7. 2020 · Honza Slavík

Číst článek

IPMA Certified Agile Leader díl čtvrtý - Praktiky/Postupy

Agilní IPMA se zaměřuje primárně na 28 kompetencí, které byste jako agilní lídr měli mít. Tyto kompetence se člení do 3 oblastí: Strategie, Lidé a Oblasti řízení. V tomto článku vám Jiří Khun představí poslední oblast, kterou nazývá Praktiky/Postupy

25. 5. 2020 · Jiří Khun

Číst článek

IPMA je s vámi už 30 let

IPMA CZ slaví své 30. narozeniny! Dali jsme proto hlavy dohromady a zavzpomínali na to, jak se IPMA za těch 30 let proměnila. Jsme rádi, že pomáháme měnit kulturu projektového řízení v České republice.

23. 5. 2020

Číst článek

IPMA Certified Agile Leader díl třetí - People

Agilní IPMA se zaměřuje primárně na 28 kompetencí, které byste jako agilní lídr měli mít. Tyto kompetence se člení do 3 oblastí: Strategie, Lidé a Oblasti řízení. V tomto článku vám Jiří Khun ve stručnosti představí oblast PEOPLE

11. 5. 2020 · Jiří Khun

Číst článek

IPMA Certified Agile Leader díl druhý - Strategie

Agilní IPMA se zaměřuje primárně na 28 kompetencí, které byste jako agilní lídr měli mít. Tyto kompetence se člení do 3 oblastí: Strategie, Lidé a Oblasti řízení. V tomto článku vám Jiří Khun ve stručnosti představí první oblast, věnující se primárně strategickému směřování agile - Perspective.

4. 5. 2020 · Jiří Khun

Číst článek

Barometr projektů – duben 2020

Jaký dopad měl první měsíc nouzového stavu v ČR na projekty? Asociace projektových manažerů IPMA ČR provedla bleskový průzkum, kterého se zúčastnilo přes 200 projektových manažerů. Přinášíme celkové výsledky a v komentářích se zaměřujeme na dvě největší skupiny respondentů – projektové manažery z oboru IT a projektové manažery z velkých firem nad 100 zaměstnanců.

28. 4. 2020 · Jiří Krátký

Číst článek

IPMA Certified Agile Leader díl první

V únoru 2020 jsme oficiálně spustili novou certifikaci Certified Agile Leader. Jiří Khun, člen výkonného výboru IPMA, vám postupně celou certifikaci představí.

27. 4. 2020 · Jiří Khun

Číst článek

Jak pracovat na dálku

Nejen ve stavu nouze je potřeba občas na projektech přistoupit k práci na dálku. Ta má svoje specifika, proto jsme pro Vás připravili seznam, toho nejdůležitějšího, co se Vám bude hodit při organizování virtuálních schůzek.

16. 3. 2020 · IPMA CZ

Číst článek