Blog

Kvalitní informace ze světa projektového řízení a profesního rozvoje. Tipy a rady pro každodenní praxi, fundované studie, rozhovory s úspěšnými projektovými manažery a další užitečný obsah pro Váš růst.

Projekťáci po krizi

Krize představuje problém i příležitost. Co si vyberete?

24. 7. 2020 · Honza Slavík

Číst článek

Barometr projektů – duben 2020

Jaký dopad měl první měsíc nouzového stavu v ČR na projekty? Asociace projektových manažerů IPMA ČR provedla bleskový průzkum, kterého se zúčastnilo přes 200 projektových manažerů. Přinášíme celkové výsledky a v komentářích se zaměřujeme na dvě největší skupiny respondentů – projektové manažery z oboru IT a projektové manažery z velkých firem nad 100 zaměstnanců.

28. 4. 2020 · Jiří Krátký

Číst článek

Doporučená praxe - Analýza a hodnocení projektového řízení v organizacích

Bez hodnocení není zlepšování. IPMA ČR představuje „doporučenou praxi“ pro analýzu a hodnocení rozvinutosti projektového řízení v organizacích. Vodítko, pomocí kterého si můžete ověřit míru rozvinutosti projektového řízení ve Vaší (či kterékoliv jiné) organizaci či firmě, a nasměrovat jeho další rozvoj.

17. 9. 2018 · Martin Adámek

Číst článek

Nová verze standardu IPMA je zde!

Tak se nám po více jak pětileté práci dvou mezinárodních týmů s častou personální obměnou narodila nová verze standardu IPMA s názvem ICB v.4 - Individual Competence Baseline v. 4 a pravidla pro certifikaci podle tohoto standardu s názvem ICR v.4 – IPMA International Certification Regulations v. 4.

1. 1. 2018 · Doc. Ing. Pavel Máchal, CSc., IPMA CZ

Číst článek

Základní porovnání certifikací PMI, PRINCE2 a IPMA

Všechny významné standardy a metodiky (vyjma ISO 21500) poskytují a propagují možnost certifikace projektových manažerů. Především se jedná o certifikaci jednotlivců, konkrétních osob (na rozdíl od např. certifikace ISO 9000, která je svázána s trvalou organizací jako celkem). Porovnání certifikací mezi sebou je poměrně náročné, protože každé schéma je poněkud odlišné a zaměřuje se na jiné aspekty a zkouší jiným způsobem.

1. 1. 2018 · Jan Doležal, PM Consulting

Číst článek

Mezinárodní ocenění metody RIPRAN

Mezinárodní organizace FERMA (Federation European Risk Manager Association) vyhlásila autora metody doc. B. Lacka (FSI ÚAI) finalistou v jedné z kategorií cen rizikových analytiků FERMA AWARD 2016 za inovativní přínos v oblasti řízení rizik na slavnostním zasedání společnosti dne 6. 12. 2016 v Bruselu.

26. 1. 2017 · IPMA CZ

Číst článek