IPMA® CZ, Konference a semináře

WEBINÁŘ Kognitivní omyly

čtvrtek 22. 4. 2021, 16:00 – 18:00

Online

Duben je věnován behaviorální kompetenci Vůdcovství. K této dovednosti jednoznačně patří rozhodování, prosazování rozhodnutí a přezkoumávání rozhodnutí. A jak při rozhodovávání projektového manažéra funguje mozek, jakých kognitivních omylů se dopouští? To vše se dozvíte na webináři Zuzky Ježkové, který jsme pro Vás připravili zdarma.

Znáte iracionální omyly, kterých se dopouští i Váš mozek?

Projektový manažer je denně pod tlakem rozhodnutí a očekává se od něj, že bude fungovat jako hodinový stroj. Jenže člověk jako stroj vůbec nepřemýšlí! Používá mozek, který byl připraven na úplně odlišné prostředí lovců a sběračů, mozek, který „šetří“ naši energii tak, že mnoho rozhodnutí provede, aniž bychom si to uvědomili. Dělá však při tom spoustu chyb. Vysvětíme Vám proto, na které z nich si dát pozor. Pokud je totiž neznáte, může Vás to stát spoustu peněz i času.

Společně proto nahlédneme na to, co se děje v mozku manažerů při rozhodování i jakých klíčových omylů se dopouští:

  • Jaké kognitivní klamy zkreslují naše rozhodování (a možná o tom nevíte)?
  • Jak nám náš mozek znesnadňuje správně se rozhodnout?
  • Poslouchat spíš intuici či rozum? V čem se jejich fungování liší?

A pokud zbude čas, tak si možná položíme otázku, zda vůbec něco jako rozumné a vědomé rozhodnutí existuje :-).

Zuzana Ježková

Zuzka je jednou ze zkoušejích IPMA. Jako expertka na psychologii a projektové řízení učí druhé používat psychologii pro řízení sebe sama i druhých.

Sama odřídila přes 25 projektů a má certifikace IPMA, PMI i PRINCE2. Stála u zrodu projektu BE(e)PM, v němž propojuje techniky projektového řízení s informacemi o lidském mozku, psychice i týmové dynamice.

Naplňuje ji, když může přinášet expertní znalosti o lidské mysli do běžného života. Pomáhá lidem efektivně používat mozek, prostě lépe žít i pracovat, a to prostřednictvím blogu Psychologické tipy, vzdělávacích kurzů a online koučování. Je autorkou e-knihy Hodina navíc každý den a spoluautorkou publikace Projektové řízení – Jak zvládnout projekty.

Registrace na webinář

Je nám velmi líto, ale webinář je již plně obsazen. V případě  zájmu prosím kontaktujte srutova(zavinac)ipma.cz. Je možné že se nějaké místo uvolní.  Sledujte také náš web a sociální sítě, ať jste na další akci přihlášeni včas. :-)