IPMA® CZ, Konference a semináře

Projekťácký Mastermind

úterý 21. 4. 2020, 18:30 – 20:30

ONLINE

Pojďte své zkušenosti s ostatními projektovými manažery na témata, která aktuálně řešíte.

Co je mastermind

IPMA Česká republika a Principal engineering přináší Mastermind setkání zaměřené na problémy a potřeby projektových manažerů.

Práce projektových manažerů je dle statistik společnosti LMC jednou z deseti nejstresovějších. A právě proto potřebují mít místo, kde by se mohlo setkávat a radit si. Mastermind Group je v doslovném překladu Mistrovská skupina”. Tudíž setkání lidí, kteří ví, co dělají a jak poradit. Tito lidé se potkávají na sérii pravidelných, řízených setkání v malé, uzavřené skupině s podobným cílem nebo zaměřením. Činnost MM je postavena na sdílení, podpoře a spolupráci. MM se snaží násobit potenciál odborností, dovedností, životních zkušeností či sítě kontaktů jednotlivých členů.

Jak to bude probíhat

Základem je moderovaná diskuze. Každý z účastníků ve stanoveném čase popíše konkrétní problém či potřebu, se kterou se zrovna potýká, a neví si rady.

Následně získává od ostatních zpětnou vazbu ke svému nápadu, problému či potřebě. Může se jednat o řešení opakujících se nesnází s organizací času, problémový klient, hledání vhodného nástroje pro řízení týmu či cokoliv jiného.

Setkání pak končí kolečkem veřejně slíbených závazků, které každý do příští schůzky splní.

Následující setkání začíná reflexí závazků z minula. Veřejný slib a diskuze o průběhu jeho plnění je hnacím motorem pro dokončení i těch nejnepříjemnější úkolů.

Přednášející

Akcí bude provázet a moderovat Honza Slavík z výboru IPMA Česká republika. IPMA sdružuje, rozvíjí a vzdělává komunitu projektových manažerů.

Honza je projektový manažer s více než desetiletou zkušeností a jak sám říká: "Rád se dělí nejen o své znalosti a zkušenosti, ale také chyby a selhání z projektů různých velikostí, od malých přes střední až po ty velké - a že některé z nich byly dost šílené." Honza ukazuje lidem, jak s použitím agilních metod rozjet vlastní projekt nebo zkoordinovat stávající.

Registrace