Certifikace projektového manažera IPMA PMC

Certifikace projektového manažera IPMA PMC®

Získejte certifikát, kterým prokážete, že jste schopni odborně podporovat projektové manažery, nastavovat procesy projektového řízení a rozvíjet projektovou kulturu.
Minimální praxí uchazeče 5 let. Platnost certifikátu 5 let. Slevy pro členy IPMA® CZ.

Certifikace projektového manažera IPMA PMC

Mám zájem o certifikaci

Chci prodloužit platnost certifikátu

Odborná opora je pro projekty důležitá

Konzultanti, lektoři, kouči, linioví manažeři a poradci hrají důležitou roli v praxi projektového řízení. Pomáhají organizacím nastavovat procesy projektového řízení a radí projektovým manažerům a organizacím, jak projekty, programy či portfolia správně řídit.

Seznam certifikovaných manažerů

Ukažte, co umíte - zvyšte svoji cenu na trhu práce

Posuňte se v kariéře o úroveň výš. Získejte certifikát IPMA® PMC který potvrzuje, že máte znalosti i schopnosti odborně podporovat projektové manažery a vést projektové řízení v organizaci.

Zkouška je postavená na praxi

Při certifikaci prověřujeme nejenom znalosti v praxi používaných nástrojů a technik projektového řízení, ale také schopnosti a dovednosti tyto nástroje použít a odborně vést projektové manažery.

Proto je zkouška rozdělena do dvou částí:

 • Písemná část, která ověřujeme konzultační dovednosti na praktických příkladech.
 • Osobní hodnocení kandidáta, při němž probíhá ověření jeho přístupy k projektového řízení a jeho schopností v konzultační oblasti. Hodnotitelé, kteří jsou špičkami ve svých oborech, s kandidátem vedou pohovor o projektech, které řídil. 

Vodopád i agilní přístupy

Každý projekt je jedinečný. Dobrý projektový konzultant ví, že v různých projektech i situacích je třeba používat různé přístupy, nástroje a techniky řízení a konzultace.  V certifikaci IPMA proto mimo jiné ověřujeme znalosti jak „tradičních“, tak agilních přístupů k řízení projektů.

Hodnocení řídí zkoušející

Hodnocení kandidáta je řízeno zkušenými zkoušejícími. Díky tomu si můžete vyzkoušet, jak obstojíte při obhajování svého projektu. Zároveň můžete dostat zajímavou zpětnou vazbu a podněty pro váš další rozvoj.

Přizpůsobení českému prostředí

Zkouška probíhá dle mezinárodního standardu, ale její obsah je přizpůsoben vychází z domácího kontextu a zkoušející jsou z České republiky.

JAK TO PROBÍHÁ?

_ Požadavky pro získání certifikátu

Zájemce o certifikaci IPMA ® IPMA® PMC musí mít:

 • Praxi jako konzultant alespoň 200 člověkodnů) za posledních 8 let, pokud je kandidát liniový vedoucí musí v dané pozici pracovat alespoň 5 let
 • Praxi jako projektový manažer 300 člověkodnů za posledních 10 let.

Žadateli doporučujeme absolvovat vzdělávání u společností s akreditovaným vzdělávacím programem pro přípravu kandidátů na certifikaci IPMA.

IPMA CZ provádí celý proces certifikace v českém jazyce. Proces certifikace je nestranný a spravedlivý bez ohledu na profesní zaměření uchazeče, pohlaví, národnost a zvláštních potřeb žadatele/kandidáta.

Doporučená literatura

Kompletní seznam doporučené literatury můžete stáhnout zde.

01 Přihláška k certifikaci

Podáním přihlášky kandidát oficiálně potvrzuje svůj zájem o certifikaci. Přihláška obsahuje:

 • Přihlášku k certifikaci
 • Prohlášení o nepodjatosti
 • Reference
 • Profesní životopis
 • Sebehodnotící test
 • Doložení certifikátu IPMA® level C a vyššího - nepovinné
 • Seznam projektů
 • Seznam konzultačních pověření
 • Návrh zprávy o konzultačních pověřeních

Do 10 dnů od podání přihlášky k certifikaci obdrží kandidát pozvánku na písemnou zkoušku.

02 Písemná zkouška

Při certifikaci prověřujeme nejenom znalosti a schopnost aplikace konzultačních technik v oblasti projektového řízení, ale také jeho potenciál pro pozici konzultanta. Proto je zkouška rozdělena do dvou částí:

 • První část zkoušky probíhá písemně - cílem je ověřit kandidátovi znalosti a schopnosti v konzultační oblasti pro oblast projektového řízení.
  Pokud kandidát není držitelem certifikátu IPMA ® level C a vyšší musí před písemnou zkouškou z konzultační oblasti provede kandidát písemnou zkoušku IPMA level C.
 • Dotazník osobnostních předpokladů The Profile XT – jedna z nejvyspělejších metod pro měření potenciálu člověka a předvídání úspěšnosti na pracovní pozici.

V den konání zkoušky je s kandidátem domluven termín pohovoru.

Výsledek obdrží kandidát do 10 dní od konání písemné zkoušky.

03 Pohovor

Během pohovoru ověřují zkoušející zkušenosti a schopnosti kandidáta. Kandidát odpovídá na otázky, které se týkají projektů, které řídil. 

04 Rozhodnutí

Zkoušející ověří, zda kandidát naplnil podmínky pro získání certifikátu a kandidátovi sdělí výsledné hodnocení. Kandidát dále získá zpětnou vazbu k jeho celkovému výkonu u zkoušky a doporučení dalšího osobního rozvoje v oblasti projektového řízení.

V den konání pohovoru si v případě úspěšně složené zkoušky kandidát odnese i certifikát a etický kodex.

Podrobné informace o certifikaci získáte po vyplnění nezávazné přihlášky k certifikaci.

Cena certifikátu od 29 000 Kč bez DPH.
Cena pro řádné členy od 25 000 Kč bez DPH.

Kompletní ceník

Mám zájem o certifikaci

Pro zlepšení našich služeb používáme soubory cookies, prosím, udělte nám souhlas s jejich používáním.

Souhlasím