Blog

Kvalitní informace ze světa projektového řízení a profesního rozvoje. Tipy a rady pro každodenní praxi, fundované studie, rozhovory s úspěšnými projektovými manažery a další užitečný obsah pro Váš růst.

Doporučená praxe

Doporučená praxe - Analýza a hodnocení projektového řízení v organizacích

Bez hodnocení není zlepšování. IPMA ČR představuje „doporučenou praxi“ pro analýzu a hodnocení rozvinutosti projektového řízení v organizacích. Vodítko, pomocí kterého si můžete ověřit míru rozvinutosti projektového řízení ve Vaší (či kterékoliv jiné) organizaci či firmě, a nasměrovat jeho další rozvoj.

17. 9. 2018 · Martin Adámek

Číst článek

Oko kompetencí

Nová verze standardu IPMA je zde!

Tak se nám po více jak pětileté práci dvou mezinárodních týmů s častou personální obměnou narodila nová verze standardu IPMA s názvem ICB v.4 - Individual Competence Baseline v. 4 a pravidla pro certifikaci podle tohoto standardu s názvem ICR v.4 – IPMA International Certification Regulations v. 4.

1. 1. 2018 · Doc. Ing. Pavel Máchal, CSc., IPMA CZ

Číst článek

Základní porovnání certifikací PMI, PRINCE2 a IPMA

Základní porovnání certifikací PMI, PRINCE2 a IPMA

Všechny významné standardy a metodiky (vyjma ISO 21500) poskytují a propagují možnost certifikace projektových manažerů. Především se jedná o certifikaci jednotlivců, konkrétních osob (na rozdíl od např. certifikace ISO 9000, která je svázána s trvalou organizací jako celkem). Porovnání certifikací mezi sebou je poměrně náročné, protože každé schéma je poněkud odlišné a zaměřuje se na jiné aspekty a zkouší jiným způsobem.

1. 1. 2018 · Jan Doležal, PM Consulting

Číst článek

Mezinárodní ocenění metody RIPRAN

Mezinárodní ocenění metody RIPRAN

Mezinárodní organizace FERMA (Federation European Risk Manager Association) vyhlásila autora metody doc. B. Lacka (FSI ÚAI) finalistou v jedné z kategorií cen rizikových analytiků FERMA AWARD 2016 za inovativní přínos v oblasti řízení rizik na slavnostním zasedání společnosti dne 6. 12. 2016 v Bruselu.

26. 1. 2017 · IPMA CZ

Číst článek

Pro zlepšení našich služeb používáme soubory cookies, prosím, udělte nám souhlas s jejich používáním.

Souhlasím